[مقالات و راهنما]
ارسال توسط گروه وب شاپرک روشن می 7, 2016 / 0 دیدگاه
استفاده از فلش در طراحی وب سایت

وب سایت های پویا آنهایی هستند که به طور مداوم محتوای های جدید در سایت بارگذاری می کنند. گذاشتن مطالب، تصاویر، ویدئوها و قطعات صوتی در وب سایت یکی از راه های ارتقا وب سایت است. تا چند سال پیش بارگذاری فلش در سایت برای پویا کردن محتوای سایت استفاده می شد. متون توسط ماکرومدیا در سایت منتشر و پس از آن از کاربران درخواست میشد تا با فعال کردن ادوب فلش، محتوای سایت اعم از کلیپ صوتی و یا تصویری را مشاهده کنند. از مزایای وجود فلش در سایت می توان به زیبایی بصری و جذابیت آن اشاره کرد. اگر چه این کار در ابتدا کاربرد زیادی داشت اما در حال حاضر استفاده از فلش کاهش پیدا کرده است. چند دلیل برای کاهش استفاده از فلش وجود دارد که در این به آن اشاره می کنیم.

فلش به معنای از بین رفتن سئوی سایت

موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ، کروم و … بوسیله کدهای HTML قادر به یافتن مطالب مورد نظر کاربران هستند. هنگامی که بطور کامل در یک وب سایت فلش بارگذاری می شود، موتورهای جستجو را در پیدا کردن محتوای وب سایت ناتوان می سازد. با به روزرسانی وب سایت و به اشتراک گذاشتن مطالب جدید از طریق کانال های اجتماعی، موتورهای جستجو نیز الگوریتم های جدیدی را مد نظر قرار می دهند که ممکن است با محتوای جدید همخوانی نداشته باشد. فلش کردن وب سایت به معنای از دست رفتن تمامی آنچه که از قبل در سایت وجود داشت و این به معنای خالی شدن سایت از محتوا که مطابق با میل موتورهای جستجو نیست.

بسیاری از تلفن های همراه از فلش پشتیبانی نمی کنند

دستگاه های تلفن همراه از جمله گوشی های هوشمند به عنوان یک مکمل کاربردی در کنار کامپیوتر، لپ‎تاپ، تبلت به شمار می روند که بسیاری از کاربران برای ورود به سایت از آنها استفاده می‌کنند. نکته قابل توجه اینکه بسیاری از این گوشی های قادر به پشتیبانی از فلش نیستند و هنگام ورود به سایتی که فلش در آن بارگذاری شده است، نمی توانند محتوای سایت را در اختیار کاربران قرار دهند و صفحه ای که باز می شود در آن نوشته شده است: « این پلاگین پشتیبانی نمی شود». در واقع گوشی هایی که نسخه اندروید آنها کمتر از ۴ است قابل بارگذاری سایت هایی که فلش دارند نیستند و به سختی می توانند از وب سایتهای دارای فلش استفاده نمایند. 

براساس تجربه کاربران

اگر چه بارگذاری فلش در سایت تغییراتی عظیمی را ایجاد می کند، اما سرعت اینترنت را کاهش می دهد. امروزه بسیاری از کاربران تمایل دارند تا سرعت اینترنت با پهنای باند باشد اما وجود فلش که موجب کاهش سرعت اینترنت می شود، چندان مورد نظر آنان نیست. در واقع وجود فلش به معنای افزایش زمان بارگذاری وب سایت است.

رنگ بندی وبسایت را انتخاب کنید
الگو را انتخاب کنید
یادداشت:
Powered By Shaparak